Monthly Archives: Leden 2012

Plánovaná cesta do USA

S kamarády jsme se dohodli, že tento rok vycestujeme za jazykem, za poznáním i za zážitky do USA. A tak jsme začali systematicky pracovat na shánění víz do USA, levných letenek, cestovního pojištění, slušného ubytování v USA a taky na oprašování naší slovní zásoby.

Levné letenky jsme sehnali na internetu s přesedáním přes Londýn (obvykle tato trasa bývá nejlevnější, ale dá se přesedat i v Paříži nebo Mnichově). Pak jsme sehnali společnost, která vyřizuje víza do USA (nechtělo se nám zbytečně trávit čas na úřadech) a poslali jí vyplněné odpovědníky, požadované formuláře, kopii cestovního pasu i pasové fotografie. Nakonec jsme si na internetu našli pár tipů, jak se připravit na pohovor na americkém velvyslanectví. Když už jsme měli všechno za sebou, vyřizování ubytování v USA v různých městech a s tím spojená doprava (chtěli jsme navštívit New York, San Francisco, Washington, Las Vegas i slunnou Californii) i cestovní povolení bylo jen pouhou formalitou.

Svého rozhodnutí vycestovat sám za sebe rozhodně nelituji. S ubytováním, letenkami, pojištěním ani s vízem do USA jsme neměli žádný problém. Všechno papírování i pohovor dopadl dobře a my jsme si tak mohli užít senzační dovolenou v USA – mohli jsme si udělat vlastní program a strávit v každém městě tolik času, kolik jsme sami chtěli. Nakonec jsme v USA zůstali celý měsíc. Nejvíc na mě zapůsobila návštěva známých tanečních klubů v Las Vegas, návštěva Hollywoodu, známé továrny na sny, a procházka po slavném chodníku slávy, kde jsem se vyfotil u hvězdy Stevena Spielberga, kteréhož to režiséra obdivuju, a krásné herečky Julii Roberts.

Zkušenosti z cest